O NÁS
 
 

Naše občanské sdružení bylo založeno několika zájemci o teraristiku a ochranu přírody. Hlavním cílem je shromažďování informací, novinek a odborných znalostí z oblasti chovu a ochrany terarijních zvířat, spolupráce se všemi kdo projeví zájem o podobnou činnost a všemi kdo chtějí prakticky, či pouze pasivně přispět jakoukoli měrou pro rozvoj této ušlechtilé záliby.

Hledáme aktivní chovatele, kteří by měli zájem o spolupráci při budování chovatelské základny a centra pro handicapované a nechtěné obojživelníky, plazy, ptáky a savce, kromě psů a koček, které své útulky již mají. Máme dlouhodobě pronajaté prostory, kde momentálně budujeme chovná zařízení a připravujeme i obchod zaměřený z velké většiny právě na terarijní zvířata a veškeré chovatelské potřeby pro tuto činnost. Obchod s podobným zaměřením chybí nejenom v blízkém okolí, ale podobná zařízení by se v celé republice asi dala spočítat na prstech jedné ruky. Vzhledem k obrovskému rozvoji teraristiky v posledních letech se domníváme, že podobný obchod pomůže spoustě nadšenců. Vybavení „Zverimexů“ již tradičně začíná rybičkami, přechází přes andulky a končí u pytlů s krmením pro psy a kočky. Pokud chce začínající terarista začít se svým koníčkem, ve většině případů na něj v podobných prodejnách koukají jako na něco co ještě neviděli, v nejlepším případě mu mohou něco objednat, ale sortiment či praktickou radu z oboru zde hledat nelze. Lepší a větší obchody jsou pak zásobeny předraženým zařízením a topné kameny, UV žárovky a podobně lze zakoupit pouze za astronomické ceny, navíc většinou bez dalších odborných informací a není výjimkou, že „odborné prodavačky“ po dotazu zda mají skladem Roboran pro exoty sklopí cudně zrak snad v domnění, že po nich vyžadujete erotické služby. Jestli se vám to zdá jako nadsázka, možná jste se trefili, ale abychom třeba jen částečně vyplnili jakousi díru na trhu a pomohli chovatelům alespoň v okolí Žďáru nad Sázavou rozhodli, jsme se k tomuto kroku. Letitá láska ke zvířatům a spousta let chování všeho možného nás spojila a proto se chceme pokusit pozvat pod společnou střechu všechny zájemce o chovatelství, nebo prostě jen zájemce o zvířata a přírodu.

Chystáme samozřejmě různá zvýhodnění pro členy našeho zájmového sdružení, plánujeme pravidelná setkání, návštěvy prodejních výstav a burz jak u nás doma (Praha, Brno, Hradec Králové) tak i v jiných státech (např. St. Pölten, Hamm apod.) vzdělávací akce, besedy, ale hlavně máme spoustu prostoru pro chovaná zvířata. Tím se nabízí pomoc těm, kteří z nějakých důvodů doma mít zvířata nemohou. Máme místa habaděj a přivítáme každého zájemce. V minulosti jsme již několikrát spolupracovali s mladou, ambiciózní a velice schopnou veterinární lékařkou, která se zaměřuje na zdravotní problémy terarijních zvířat a jejich službeb samozřejmě bude moci i do budoucna využít každý z nás.

Pochopitelně, že velkou překážkou v naší činnosti budou finance, respektive jejich nedostatek. Věříme však, že nadšení, sponzoři, ale i vlastní odchovy a částečně komerční přístup zajistí vše potřebné hlavně co se týká režie a celkového chodu našeho zařízení. V dobách minulých právě nedostatek financí totiž byl velkým problémem pro chod naší stanice a několikrát jsem dokonce museli přistoupit k omezení naší činnosti. Vzhledem k tomu, že existuje spousta charitativních činností na „lidské“ problémy, tak věříme, že se najdou i tací, co věří, že i zvířata si zaslouží také jakousi charitu a pomoc od nás lidí. Už jen proto, že sami si pomoci nedokáží a v neposlední řadě proto, že většinu problémů všech zvířat a přírody vůbec, zavinil „pán tvorstva“ tedy člověk

Jestli vás tedy naše cíle a vize alespoň trošku oslovily, ozvěte se e-mailem, zavolejte, nebo přijďte osobně a můžeme se společně zapojit do chovu, vzdělávání, osvěty a v neposlední řadě ochrany milovaných skákajících a plazících se tvorů.

 

 

vivarista.sk
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti